Aktuality

7. týden

8. 12. 2017

Uteklo to jako voda a prckům už je tolik, že by mohli opustit rodný dům. My jsme se ale rozhodli, že si jich ještě trošku užijeme. S malými přestávkami na spánek řádí po celý den a doma jsou už po celém bytě. Eterka je moc hodná a chce se s malými dělit o svoje jídlo a prcky už plnohodnotně vychovává.

Štěňátka byla poprvé očkována a každé z nich dostalo svoje oficiální jméno a čip.

44. den

3. 12. 2017

"Atéliérové" focení o 44. dnu.

6. týden

1. 12. 2017

Největší změnou je, že prckové dostali vlastní bejvák, ve kterém vydrží už zavření celou noc a lépe vybavenou hernu, celý obývák. Eterka kojí už jen párkrát za den, tak se jídelníček štěňátek rozšířil kromě granulek i na pravidelné příkrmy v podobě syrového masa, drštěk, kuřecích křídel a všemožných kousátek a pamlsků. Přivolání teď mají stoprocentní a apetit mají nezměrný. Už také samostatně pijí. Neprozřetelně jsme jim ukázali kouzlo peřin a gauče. Ubylo loužiček a přibylo hovínek :-D

Jinak jsou to už regulérní malí pejsci, co se většinu dne perou, vrčí, štěkají, aportují, cupují, přetahují se, honí se a vůbec přes den spí jen ve vzácných krátkých okamžicích. Zuby testují na úplně všem a přesto jsou stále všichni docela jemní. Mamina k nim chodí stále častěji, spí s nimi v pelíšku, účastní se her a dokonce jim nosí i jídlo. Na závěr týdne byla mrňata potřetí odčervena.

5. týden

24. 11. 2017

Na úvod týdne proběhla odborná kontrola vrhu. Prckové začínají mít velmi koordinované pohyby. Skáčou do výšky, lítají jako draci a jsou vzhůru čím dál větší část dne. Na zavolání se přiřítí pro dobrůtku a časté návštěvy běhají vítat až do předsíně. Všichni už mají prořezané ostré jehličky a mají nůžkové skusy a když zrovna netestují sílu stisku, krásně pusinkují. Mamina kojí už jen občas a ostatní pokusy razantně zatrhává. V noci už nekojí vůbec a prťata vydrží bez zlobení až do rána.

Také jsou čím dál tím víc úspěšnější v trefování se s loužičkama jen na podložku.

Poprvé venku

24. 11. 2017

Dnes je prckům 5 týdnů a na oslavu "výročí" jsme využili teplého počasí a vzali je na zahradu seznámit s trávou.

4. týden na světě

17. 11. 2017

Prťatátka udělala za poslední týden přímo neuvěřitelný pokrok. Už suverénně pobíhají po celém našem obýváku. Neohroženě aportují plyšové hračky, které třepáním hlavičky nejprve řádně „zabijí“. V téměř každé volné chvíli pořádají bitky mezi sebou navzájem a hlasitě se u toho (obzvlášť někteří nejmenovaní:) projevují. Vrčí, štěkají, už jsou to zkrátka malí pejskové. Pravidelně už baští příkrmy včetně syrového masa. Ke konci týdne se jim začaly prořezávat jehličky místo zubisek, i když stisk mají zatím stále dost jemný. Eterka na to má ale očividně dost jiný názor, a sice dál kojí, ale přídavky už jim dost rázně zatrhává. Myslím, že háčka budou odstavená dříve, než předchozí vrh. Jinak jim trpělivá máma dovolí vše, jen to jídlo by jim zatím nejraději všechno snědla sama.

S výchovou už začíná také vypomáhat tetička Babsa svými poněkud přísnějšími metodami a Eterka je z toho občas taková celá nesvá. Ale zdá se, že prckové už začínají mít zdravý respekt a už hezky reagují na vyceněné zuby zařazenou zpátečkou. Kromě toho se ale s mámou i Babsinkou hezky kontaktují, hrají a pacičkují a čím dál častější lidské návštěvy běhají vítat málem až do předsíně.

Na závěr týdne proběhlo v pořadí druhé stříhání drápků a odčervení a definitivně skončil klid :-).

3. týden na světě

10. 11. 2017

Prckové už tráví všechen čas, kdy nespí, mimo bedýnku oždibováním hraček, ochutnáváním prvních příkrmů (namočené granule, namočené piškoty, mámino mlíko, jim chutná vše) a samozřejmě hrou spolu navzájem. Bezzubými tlamičkami už také ochutnávají všechno, co do nich jde strčit. Rostou jako z vody, už téměř zečtyřnásobili svoji porodní váhu. Mají za sebou první odčervení a první stříhání drápků. Rádi pak společně s mamkou usínají v chlupatém pelíšku, který je velkým favoritem i našich dospělých holek.

Už koukáme!

4. 11. 2017

2. týden

3. 11. 2017

Prckům je týden a „mají“ jména

28. 10. 2017

Po konzultaci s budoucími páníčky a s přihlédnutím k severským kořenům si štěňátka rozdělí jména: Hanneli, Hätrygg, Henrikki a Hygge.

Další a další spací polohy z 1. týdne

27. 10. 2017

Štěňátka rostou jako z vody! A pokaždé, když nakoukneme do bedýnky, najdeme je společně s Eterkou v další a další vtipné pozici.

2. a 3. den

23. 10. 2017

Štěnda krásně prospívají, přibírají a jsou neuvěřitelně živá. Babsinka na ně smí z dálky nakukovat a taky to opatrně zvědavě dělá. Eterka je hodně spokojená a klidná a zvládla už se i dobrovolně venku trochu protáhnout a samostatně napít. Také už se profilují maminčini mazánci :-D Všichni včetně Eterky jsou strašně boží a zvládli bychom je doma pozorovat hodiny a hodiny.

1. den

21. 10. 2017

Zbytek noci proběhl v poklidu. Nová rodinka se hezky sžila. Eterka nyní o poznání rychleji věděla, jak se mezi prckama pohybovat a jak si k nim opatrně lehat. A tak nedocházelo k tolika vtipným momentům, jako posledně, když třeba stála jen na zadních a na hlavě, když se bála, aby prťátka nezašlápla. S blaženým výrazem si to od prvního prostě užívá. A já si připomněla, že je teď na mně, abych dodržovala Eterky pitný režim :-D, vše dělá jen na povel. Při venčení se vrací domů neuvěřitelnou rychlostí a za dveřmi netrpělivě naříká, že mi to odemykání dlouho trvá.

Půlnoční štěňátka!

21. 10. 2017

Eterka sama a bez potíží přivedla během 2 hodin na svět 4 krásná a velikostně zcela vyrovnaná štěňátka. Finální skore: 2 holky (černobílé) + 2 kluci (černobílý + trikolor).

Eterka po porodu nevypadala vůbec vyčerpaně, jen strašně spokojeně :-).

Děkujeme za veškerou pomoc porodní bábě a zároveň naší chovatelce Jitce, která se za námi vprostředku noci vypravila, aby nám byla oporou.

Předvečer dne D

20. 10. 2017

Ráno klesla teplota, bříško vypadá spadlejší a vše nasvědčuje tomu, že prckové se už brzy chystají vykouknout na svět. Babsinka se celý den nechce od Eterky hnout ani na krok. Ještě rychle celá rodina odvolíme a před půlnocí má Eterka první stahy...

Jsme ready a máme styl :-)

19. 10. 2017

Jdeme do finiše

18. 10. 2017

Dnes je 58. den a blíží se den D. Venku má Eterka stále dobrou náladu, cítí se stále dobře. Ale doma už je vidět, jak moc se těší, až si od plného pupíčku odpočinu. Mimina v bříšku už taky viditelně řádí jak divá a právě v tuto chvíli dolaďují poslední detaily, než vykouknout k nám na svět.

Babí léto

15. 10. 2017

Bedýnka se švédským jménem na scéně a sklízí úspěch

13. 10. 2017

Důležité je pohodlí

11. 10. 2017

50. den

10. 10. 2017

V hlavní roli madam hruška :-)

Fandíme na MS a sledujeme NY Comic-Con s X-Files

8. 10. 2017

40. den

30. 9. 2017

Březost potvrzena

26. 9. 2017

Potvrzeno: Na konci října budou malí Ajťáčci a Pandičky!

Intimní chvilka

24. 9. 2017

Eterko, ty háráš? Aneb na sever ve 2 dnech a 3 nocích

22. - 23. 8. 2017

Přinášíme nejnovější zprávy z Prahy.

Ačkoliv měla podle předchozích zkušeností Eterka hárat až koncem září/začátkem října, vymyslela to holka celé jinak. A tak nastala hurá akce, domlouvání v zaměstnání a noční přejezdy. Tento týden jsme se na otočku vypravili za Pandou do Švédska.

Každopádně rychlonávštěvu Švédska (a tentokrát i losa), jsme si opět moc užili. Sever je zkrátka nejkrásnější kus země na světě. Škoda jen, že to tentokrát bylo celé v takovém zrychleném tempu. Teda pro nás, Eterka s Pandou v žádném stresu ani presu nebyli a jsou to prostě úžasňáci, kteří jsou pro sebe jako stvoření a mají se doopravdy rádi. Jsou neskutečně milá a nerozlučná dvojka a jejich opětovné setkání bylo prostě dojemné. Zvládla bych se na ně dívat hodiny a hodiny.

Stihli jsme nakrýt, překrýt (stylově si pejsci vybrali za místo činu agility parkur ) a i nějaký ten výlet do okolních hustých zelených lesů. A viděli jsme opravdu zblízka losa. Teď už jen doufáme, že mise byla úspěšná.

Březnové novinky

3. března 2017

Za půl roku vyrážíme za Pandou!

Eterka nám právě dohárala a protože doteď zatím hárala vždy pravidelně po cca 7-8 měsících, dá se usuzovat, že další hárání vyjde na září. Předpokládám, že na cestu do Švédska krýt se vydáme na přelomu září/října. A moc doufám, že se holka netrefí do konání MS v agility v Liberci :-)

Potvrzeno: Eterka stále vidí jako ostříž

Dnešní kontrolní vyšetření očí (DOV) ukázalo, že Eterka je i v 6 letech prostá dědičných očních vad. Ostatní zdravotní vyšetření máme hotová již z dřívějška (nejnovější je z loňska rtg DKK a DLK).

Sezóna 2O17 se blíží!

A co nás letos ještě všechno čeká? V plánu máme agility kvalifikační závody na MR a s největší pravděpodobností i kvalifikačky na IMCU, ME a MS. Rádi tam koukáme na top týmy a sbíráme zkušenosti. Ale uvidíme… Také budeme pokračovat v plnění dalšího roku na obhájení pro titul A3 championa. A z větších závodů se chystáme již tradičně na Moravia Open, takový český svátek agility.

MO svátek agility a PRTů

Na Moravia open se letos chystá poměřit síly velká spousta agilitích parsonů ze všech možných koutů Evropy. A dorazí i velevážená návštěva až z dalekého Švédska. Anna s Pandou jsou na tyto české (moravské) letní závody také přihlášeni. Takže potenciální zájemci, jste více než vřele vítáni a máte jedinečnou šanci poznat Eterku i Pandu osobně naživo, nejen při agility.

Géčka v akci!

Naše psí holky z předchozího vrhu se také už aktivně účastní agility akcí. A budou k vidění jako doprovod na kvalifikačních závodech a mnoha dalších agi akcích. Takže máte příležitost vidět i prcky v akci :)